RURAL MATH
MULȚUMIM DIN SUFLET TUTUROR CADRELOR DIDACTICE ȘI ELEVILOR CARE AU PARTICIPAT LA CONCURSUL INTERJUDEȚEAN DE MATEMATICĂ RURAL MATH !
MII DE MULȚUMIRI COMUNITĂȚII LOCALE SURDILA GRECI, ÎN SPECIAL DLUI PRIMAR MEIROȘU IONEL !
MII DE MULȚUMIRI PENTRU ORGANIZAREA DE EXCEPȚIE ADRESEZ COLEGILOR MEI : DOAMNNELE ANTONESCU NELA, BURADA DANIELA, BOBOC MĂDĂLINA, BACIU GEORGIANA, BRATOSIN SABINA, CHIRIȚĂ LILIANA, CIOCÂRLAN CORINA,GHERGUȘ MARIANA, MIHALACHE GABRIELA, LECA LUCIA, MODORAN DANIELA, MEIROSU DANIELA, URSACHE VIORICA ȘI DOMNII IONESCU SORIN ȘI PETCU DUMITRU !
MII DE MULȚUMIRI FIRMELOR FIRST FARMS ȘI AVICOLA BUZĂU PENTRU AJUTORUL FINANCIAR !
MULȚUMIM ȘI FIRMEI DEXTER http://www.imprimam-orice.ro/ PENTRU MATERIALELE PROMOȚIONALE !
MII DE MULȚUMIRI COMUNITĂȚII LOCALE SURDILA GRECI, ÎN SPECIAL DLUI PRIMAR MEIROȘU IONEL !
MII DE MULȚUMIRI PENTRU ORGANIZAREA DE EXCEPȚIE ADRESEZ COLEGILOR MEI : DOAMNNELE ANTONESCU NELA, BURADA DANIELA, BOBOC MĂDĂLINA, BACIU GEORGIANA, BRATOSIN SABINA, CHIRIȚĂ LILIANA, CIOCÂRLAN CORINA,GHERGUȘ MARIANA, MIHALACHE GABRIELA, LECA LUCIA, MODORAN DANIELA, MEIROSU DANIELA, URSACHE VIORICA ȘI DOMNII IONESCU SORIN ȘI PETCU DUMITRU !
MII DE MULȚUMIRI FIRMELOR FIRST FARMS ȘI AVICOLA BUZĂU PENTRU AJUTORUL FINANCIAR !
MULȚUMIM ȘI FIRMEI DEXTER http://www.imprimam-orice.ro/ PENTRU MATERIALELE PROMOȚIONALE !
subiect_clasa_vii_rural_math_editia_a_vii-a.pdf | |
File Size: | 156 kb |
File Type: |
subiect_clasa_viii_rural_math_editia_a_vii-a.pdf | |
File Size: | 167 kb |
File Type: |
subiect_clasa_vi_rural_math_editia_a_vii-a.pdf | |
File Size: | 155 kb |
File Type: |
subiect_clasa_v_rural_math_editia_a_vii-a.pdf | |
File Size: | 149 kb |
File Type: |
REZULTATE
Clasa a V-a
Premiul I : ŞERBAN VALENTIN-Şc.Plopu-9,60 şi BÎCÎIN MIHAELA-Şc. Mircea Vodă-9,60
Premiul II- RADU LAVINIA-Şc. Valea Râmnicului-9,10, BOBOC DIANA-Şc. Mircea Vodă-9,00, FLOREA MIHAELA GABRIELA-Liceul Tehnologic Mihail Kogălniceanu-9,00 şi PĂTRAŞCU DRAGOŞ-Şc.Valea Râmnicului-9,00
Premiul III-DINCĂ MIHAIL-Şc. Păuleşti-8,60, GROSU BIANCA-Şc. Surdila Găiseanca-8,60, PÂRLOG VALENTINA-Şc. Movila Miresii-8,60 şi TUDOSE ŞTEFAN-Şc. Movila-8,60
MENŢIUNI -BULANCEA COSMIN-Şc. Jirlău-8,20, CONSTANTIN RALUCA-Şc. Galbenu-8,20, DUŢU DIANA-Şc. Surdila Găiseanca-8,20, GHEORGHE MIHAELA.Şc. Păuleşti-8,20, STROESCU CĂTĂLINA-Şc. Jirlău-8,20, BUTISEACĂ MINA-Şc.Vişani-8,10, CRÂNGAŞU SIMINA-Şc.Căscioarele-8,10, MARTINESCU SIMINA-Şc. Vişani-8,10, SAVA RAMONA-Şc. Galbenu-8,10, ALBU IONELA-Şc. Ulmu-8,00, VOICULESCU ŞTEFANIA-Şc. Surdila Greci-7,90, BĂLAN MIRCEA-Şc. Jirlău-7,80, HANGU ADELA-Lic,Tehnologic Mihail Kogălniceanu-7,70,NISTOR CĂTĂLINA-Şc. Scurteşti-7,70, BUDEŞTEANU OANA.Şc. Căscioarele-7,60, COJOCARU SIMONA-Şc. Vişani-7,60, NĂVODARU SORANA-Şc. Vişani-7,60, RADU FLORENTINA-Şc. Valea Râmnicului-7,60, GĂGEANU ALEXANDRA-Şc. Cireşu-7,20, TARĂU FLORIN-Şc. C.A.Rosetti-7,20, BURLACU IOAN SABIN-Şc. Romanu-7,10
CĂRUŢĂ GEORGIANA-Şc. Ulmu-6,90
SĂLCIANU GEORE-Şc. Surdila Greci-6,90
ANDREI MARIA-Şc. C.A.Rosetti-6,80
DUGHEANĂ MĂDĂLINA-Şc. C.A.Rosetti-6,80
IANCU MIHAELA-Şc. Valea Râmnicului-6,80
PANĂ MARIA-Şc. Gîrbovi-6,70
ROTARU GEORGIAN-Şc. Păuleşti-6,60
BALABAN GEORGE-Şc. Movila Miresii-6,40
IONESCU FLORENTINA-Şc. Scurteşti-6,40
GHEZEA ANA-Şc. Căscioarele-6,30
MÎZGA IONUŢ-Şc. Plopu-6,30
STAN AURELIA-Şc. Gîrbovi-6,30
TUDOR ANDRA-Şc. Gîrbovi-6,30
LIPAN LILIANA-Şc. Plopu-6,20
OLTEANU SIMONA-Şc. Dudeşti-6,20
STOIAN VALENTIN-Şc. Plopu-6,00
FEDELEŞ ANDREEA-Şc. Valea Râmnicului- 5,90
FRĂTICĂ CLAUDIA-Şc. Cireşu-5,90
HORNEA TEODOR-Şc. Movila Miresii-5,90
MANEA IOANA-Şc. Păuleşti-5,90
PETICARU ELENA-Şc. Plopu-5,90
PODARU MIHAI-Şc. Romanu-5,90
SIMOC RALUCA-Şc. Valea Râmnicului-5,80
NEDELCU TATIANA-Şc. Surdila Greci-5,60
BALABAN GEORGIANA-Şc. Ulmu-5,50
LUPAŞCU MIHALEA-Şc. Ulmu-5,50
GHELASE PETRONELA-Şc. Galbenu-5,30
MOSOR OANA-Şc. Ulmu-5,30
VĂLEANU CAMELIA-Şc. Surdila Găiseanca-4,20
Absenţi_ ALDEA DENISA, CIOLAN IRINA, FERICA MARINELA, MOCANU MĂDĂLIN, PĂUN ALIN şi PRODAN LAURA.
Premiul I : ŞERBAN VALENTIN-Şc.Plopu-9,60 şi BÎCÎIN MIHAELA-Şc. Mircea Vodă-9,60
Premiul II- RADU LAVINIA-Şc. Valea Râmnicului-9,10, BOBOC DIANA-Şc. Mircea Vodă-9,00, FLOREA MIHAELA GABRIELA-Liceul Tehnologic Mihail Kogălniceanu-9,00 şi PĂTRAŞCU DRAGOŞ-Şc.Valea Râmnicului-9,00
Premiul III-DINCĂ MIHAIL-Şc. Păuleşti-8,60, GROSU BIANCA-Şc. Surdila Găiseanca-8,60, PÂRLOG VALENTINA-Şc. Movila Miresii-8,60 şi TUDOSE ŞTEFAN-Şc. Movila-8,60
MENŢIUNI -BULANCEA COSMIN-Şc. Jirlău-8,20, CONSTANTIN RALUCA-Şc. Galbenu-8,20, DUŢU DIANA-Şc. Surdila Găiseanca-8,20, GHEORGHE MIHAELA.Şc. Păuleşti-8,20, STROESCU CĂTĂLINA-Şc. Jirlău-8,20, BUTISEACĂ MINA-Şc.Vişani-8,10, CRÂNGAŞU SIMINA-Şc.Căscioarele-8,10, MARTINESCU SIMINA-Şc. Vişani-8,10, SAVA RAMONA-Şc. Galbenu-8,10, ALBU IONELA-Şc. Ulmu-8,00, VOICULESCU ŞTEFANIA-Şc. Surdila Greci-7,90, BĂLAN MIRCEA-Şc. Jirlău-7,80, HANGU ADELA-Lic,Tehnologic Mihail Kogălniceanu-7,70,NISTOR CĂTĂLINA-Şc. Scurteşti-7,70, BUDEŞTEANU OANA.Şc. Căscioarele-7,60, COJOCARU SIMONA-Şc. Vişani-7,60, NĂVODARU SORANA-Şc. Vişani-7,60, RADU FLORENTINA-Şc. Valea Râmnicului-7,60, GĂGEANU ALEXANDRA-Şc. Cireşu-7,20, TARĂU FLORIN-Şc. C.A.Rosetti-7,20, BURLACU IOAN SABIN-Şc. Romanu-7,10
CĂRUŢĂ GEORGIANA-Şc. Ulmu-6,90
SĂLCIANU GEORE-Şc. Surdila Greci-6,90
ANDREI MARIA-Şc. C.A.Rosetti-6,80
DUGHEANĂ MĂDĂLINA-Şc. C.A.Rosetti-6,80
IANCU MIHAELA-Şc. Valea Râmnicului-6,80
PANĂ MARIA-Şc. Gîrbovi-6,70
ROTARU GEORGIAN-Şc. Păuleşti-6,60
BALABAN GEORGE-Şc. Movila Miresii-6,40
IONESCU FLORENTINA-Şc. Scurteşti-6,40
GHEZEA ANA-Şc. Căscioarele-6,30
MÎZGA IONUŢ-Şc. Plopu-6,30
STAN AURELIA-Şc. Gîrbovi-6,30
TUDOR ANDRA-Şc. Gîrbovi-6,30
LIPAN LILIANA-Şc. Plopu-6,20
OLTEANU SIMONA-Şc. Dudeşti-6,20
STOIAN VALENTIN-Şc. Plopu-6,00
FEDELEŞ ANDREEA-Şc. Valea Râmnicului- 5,90
FRĂTICĂ CLAUDIA-Şc. Cireşu-5,90
HORNEA TEODOR-Şc. Movila Miresii-5,90
MANEA IOANA-Şc. Păuleşti-5,90
PETICARU ELENA-Şc. Plopu-5,90
PODARU MIHAI-Şc. Romanu-5,90
SIMOC RALUCA-Şc. Valea Râmnicului-5,80
NEDELCU TATIANA-Şc. Surdila Greci-5,60
BALABAN GEORGIANA-Şc. Ulmu-5,50
LUPAŞCU MIHALEA-Şc. Ulmu-5,50
GHELASE PETRONELA-Şc. Galbenu-5,30
MOSOR OANA-Şc. Ulmu-5,30
VĂLEANU CAMELIA-Şc. Surdila Găiseanca-4,20
Absenţi_ ALDEA DENISA, CIOLAN IRINA, FERICA MARINELA, MOCANU MĂDĂLIN, PĂUN ALIN şi PRODAN LAURA.
rural_math_editia_a_vii_a_clasa_a_v-a.pdf | |
File Size: | 44 kb |
File Type: |
rural_math_editia_a_vii_a_clasa_a_vi-a.pdf | |
File Size: | 44 kb |
File Type: |
rural_math_editia_a_vii_a_clasa_a_vii-a.pdf | |
File Size: | 33 kb |
File Type: |
rural_math_editia_a_vii_a_clasa_a_viii-a.pdf | |
File Size: | 43 kb |
File Type: |
Nou !
În acest moment sunt 240 elevi înscriși de la școli din județul Brăila, Buzău, Călărași, Ialomița, Prahova.Vă așteptăm cu drag la noi pe 27 aprilie 2013 !
Școlile participante sunt :
1.Şcoala Surdila Găiseanca, BR
2.Şcoala Ulmu. BR
3.Şcoala Ulmu- structura Jugureanu, BR
4.Școala Dudești, BR
5.Şcoala Plopu, BR
6.Școala Toma Tâmpeanu Galbenu- structura Drogu, BR
7.Școala Toma Tâmpeanu Galbenu, BR
8.Şcoala Mircea Vodă, BR
9.Școala Romanu, BR
10.Şcoala Movila Miresii, BR
11.Şcoala Surdila Greci BR
12.Școala Vișani BR
13.Școala Cireșu BR
14.Școala Jirlău BR
15.Școala Ferdinand I Movila, IL
16.Şcoala Gîrbovi, IL
17.Liceul Tehnologic Mihail Kogălniceanu, IL
18.Şcoala Perieţi, IL
19.Școala Vlad Mușatescu Găgeni, PH
20.Şcoala Arh.T.T.Socolescu Păuleşti, PH
21.Şcoala C.A.Rosetti- structura Lunca, BZ
22.Şcoala C.A.Rosetti, BZ
23.Liceul Tehnologic Erou Învățător Constantin Mușat,Rușețu, BZ
24.Şcoala Vadu Pasii,BZ
25.Şcoala Vadu Pasii, BZ
26.Şcoala Scurteşti- Vadu Pasii, BZ
27.Şcoala Valea Râmnicului, structura Oreavu, BZ
28.Şcoala Valea Râmnicului, structura Rubla, BZ
29.Şcoala Valea Râmnicului, BZ
30.Şcoala nr. 1 Chirnogi, CL
31.Școala nr.1 Frumușani, CL
32.Şcoala Căscioarele, CL
Școlile participante sunt :
1.Şcoala Surdila Găiseanca, BR
2.Şcoala Ulmu. BR
3.Şcoala Ulmu- structura Jugureanu, BR
4.Școala Dudești, BR
5.Şcoala Plopu, BR
6.Școala Toma Tâmpeanu Galbenu- structura Drogu, BR
7.Școala Toma Tâmpeanu Galbenu, BR
8.Şcoala Mircea Vodă, BR
9.Școala Romanu, BR
10.Şcoala Movila Miresii, BR
11.Şcoala Surdila Greci BR
12.Școala Vișani BR
13.Școala Cireșu BR
14.Școala Jirlău BR
15.Școala Ferdinand I Movila, IL
16.Şcoala Gîrbovi, IL
17.Liceul Tehnologic Mihail Kogălniceanu, IL
18.Şcoala Perieţi, IL
19.Școala Vlad Mușatescu Găgeni, PH
20.Şcoala Arh.T.T.Socolescu Păuleşti, PH
21.Şcoala C.A.Rosetti- structura Lunca, BZ
22.Şcoala C.A.Rosetti, BZ
23.Liceul Tehnologic Erou Învățător Constantin Mușat,Rușețu, BZ
24.Şcoala Vadu Pasii,BZ
25.Şcoala Vadu Pasii, BZ
26.Şcoala Scurteşti- Vadu Pasii, BZ
27.Şcoala Valea Râmnicului, structura Oreavu, BZ
28.Şcoala Valea Râmnicului, structura Rubla, BZ
29.Şcoala Valea Râmnicului, BZ
30.Şcoala nr. 1 Chirnogi, CL
31.Școala nr.1 Frumușani, CL
32.Şcoala Căscioarele, CL
RURAL MATH ediția a VII-a, 27 aprilie 2013
Către
Unităţile de învăţământ din judeţele Brăila, Buzău, Călărași, Ialomiţa, Prahova, Vrancea
În atenţia doamnelor/domnilor Directori,
În atenţia doamnelor/domnilor profesori de matematică
Şcoala Gimnazială Surdila Greci, în parteneriat cu Inspectoratul Şcolar Judeţean Brăila şi Primăria comunei Surdila Greci, vă învită să participaţi la cea de a VII-a ediţie a Concursului Interjudeţean de Matematică Rural Math adresat elevilor din clasele V-VIII, din mediul rural.
Concursul se va desfăşura pe data de 27.04.2012, începând cu ora 10,00 la sediul Şcolii Gimnaziale Surdila Greci, localitatea Surdila Greci, strada Şcolii, nr.9, judeţul Brăila. Afişarea rezultatelor şi festivitatea de premiere va avea loc începând cu orele 14,30.
Tematica de concurs este cea parcursă conform programei până la data de 31.03.2012, la clasele a V-a, a VI-a şi a VII-a proba de concurs va consta în rezolvarea unui test cu probleme tip grilă, iar la clasa a VIII-a proba de concurs va consta în rezolvarea unui test tip evaluare naţională.
Cheltuielile pentru deplasarea elevilor şi a profesorilor vor fi suportate de către fiecare unitate şcolară. Participarea elevilor este gratuită, concursul se vrea o alternativă a concursurilor în care participarea este condiţionată de achitarea unei sume de bani. La finalul concursului fiecare elev va primi o diplomă de participare.
Informaţii suplimentare pot fi solicitate la adresa de mail [email protected] sau la telefon 0239 661 010.
Fiecare şcoală participantă va trimite variante de subiecte după cum urmează: la clasele a V-a, a VI-a şi a VII-a propuneri pentru un set de 10 itemi tip grilă (subiectul de concurs conţine 20 itemi tip grilă), la clasa a VIII-a propuneri pentru un subiect din cele trei subiecte ale unui test tip evaluare naţională. Comisia de selecţie a subiectelor va alege o varianta de subiect pentru fiecare clasă în parte în data de 27.04.2013, orele 9,00.
Vă rugăm să ne transmiteţi confirmarea de participare prin fax sau prin mail până la data de 15.04.2012, iar pentru membrii lotului vă recomandăm să folosiţi tabele de tipul :
Nr crt / Numele şi prenumele elevului / Clasa / Şcoala de provenienţă / Numele şi prenumele profesorului însoţitor / Observaţii
Director,
Prof. Vuțino Iulia Olguța
Unităţile de învăţământ din judeţele Brăila, Buzău, Călărași, Ialomiţa, Prahova, Vrancea
În atenţia doamnelor/domnilor Directori,
În atenţia doamnelor/domnilor profesori de matematică
Şcoala Gimnazială Surdila Greci, în parteneriat cu Inspectoratul Şcolar Judeţean Brăila şi Primăria comunei Surdila Greci, vă învită să participaţi la cea de a VII-a ediţie a Concursului Interjudeţean de Matematică Rural Math adresat elevilor din clasele V-VIII, din mediul rural.
Concursul se va desfăşura pe data de 27.04.2012, începând cu ora 10,00 la sediul Şcolii Gimnaziale Surdila Greci, localitatea Surdila Greci, strada Şcolii, nr.9, judeţul Brăila. Afişarea rezultatelor şi festivitatea de premiere va avea loc începând cu orele 14,30.
Tematica de concurs este cea parcursă conform programei până la data de 31.03.2012, la clasele a V-a, a VI-a şi a VII-a proba de concurs va consta în rezolvarea unui test cu probleme tip grilă, iar la clasa a VIII-a proba de concurs va consta în rezolvarea unui test tip evaluare naţională.
Cheltuielile pentru deplasarea elevilor şi a profesorilor vor fi suportate de către fiecare unitate şcolară. Participarea elevilor este gratuită, concursul se vrea o alternativă a concursurilor în care participarea este condiţionată de achitarea unei sume de bani. La finalul concursului fiecare elev va primi o diplomă de participare.
Informaţii suplimentare pot fi solicitate la adresa de mail [email protected] sau la telefon 0239 661 010.
Fiecare şcoală participantă va trimite variante de subiecte după cum urmează: la clasele a V-a, a VI-a şi a VII-a propuneri pentru un set de 10 itemi tip grilă (subiectul de concurs conţine 20 itemi tip grilă), la clasa a VIII-a propuneri pentru un subiect din cele trei subiecte ale unui test tip evaluare naţională. Comisia de selecţie a subiectelor va alege o varianta de subiect pentru fiecare clasă în parte în data de 27.04.2013, orele 9,00.
Vă rugăm să ne transmiteţi confirmarea de participare prin fax sau prin mail până la data de 15.04.2012, iar pentru membrii lotului vă recomandăm să folosiţi tabele de tipul :
Nr crt / Numele şi prenumele elevului / Clasa / Şcoala de provenienţă / Numele şi prenumele profesorului însoţitor / Observaţii
Director,
Prof. Vuțino Iulia Olguța